Sobota, 16 Października 2021  Imieniny: Gawla, Ambrozego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej  

    Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, która w sezonie generuje spory ruch turystyczny na tym terenie. W ramach rozbudowy tego miejsca powstaną kolejne drewniane pawilony, każdy o innej tematyce edukacyjnej. Odwiedzający w każdym z nich będą mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami przyrodniczymi m.in. o zwierzętach leśnych, ptakach, grzybach, ale również o problemach środowiskowych takich jak zmiany klimatyczne, czy dostęp do wody pitnej i odpowiednie gospodarowanie jej zasobami. Chcemy edukować poprzez zabawę, ale również zwracać uwagę przyszłym pokoleniom, że ochrona środowiska w dzisiejszych czasach to bardzo ważna kwestia. Całość projektu zwieńczona zostanie dużą wiatą, której funkcjonalność pozwoli na prowadzenie plenerowych lekcji przyrody dla grup nawet 50-osobowych.
    Realizacja tego przedsięwzięcia będzie odbywała się etapami, by całość mogło stworzyć wspólną infrastrukturę, będącą kolejną atrakcją turystyczną w naszym mieście. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, 4 lutego 2021 r., radni zabezpieczyli już w budżecie środki na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, która ma powstać do końca tego roku.
    O środki na realizację tego projektu Miasto Kalety będzie wnioskować między innymi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także szukać wsparcia finansowego w ramach nowej perspektywy finansowej UE.

    Podjęto działania mające na celu utworzenie Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM