Czwartek, 28 Marca 2024  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Pingpongiści Unii Kalety rozpoczęli nowy sezon rozgrywkowy 2016/17

Po dużym sukcesie jakim było zajęcie czwartego miejsca w III lidze śląskiej w sezonie 2015/16 trudno będzie powtórzyć ten wynik w rozgrywkach 2016/17. Składa się na to głównie utrata naszego najlepszego zawodnika Pawła Piecha, który za porozumieniem klubów został wypożyczony na rok do II ligowego klubu Akademii Tenisa Stołowego Ligota Łabędzka. Paweł otrzymał szanse na występy w silnej lidze, dzięki czemu w dalszym ciągu będzie mógł rozwijać swoje zdolności sportowe. Sytuacji tej również sprzyja fakt, że Paweł jest studentem Politechniki Gliwickiej mieszkającym w akademiku, co utrudniałoby mu dyspozycyjność na treningach i w meczach w Kaletach. Wobec tego celem podstawowym drużyny jest walka utrzymanie się w III lidze. Aktualny skład drużyny: Mateusz Piech, Krystian Mnich, Antoni Jeż, Jakub Michalski, Marian Brunner oraz Paweł Jonik . Do tej pory zespół z Kalet rozegrał dwa mecze na wyjeździe: 28 września wygrał 8-2 mecz z Huraganem Sosnowiec (punktowali: J.Michalski -2,5 M. Piech-1,5 A.Jeż-1,5 K. Mnich-1,5 oraz rez. M. Brunner-1). 5 października zremisował 5-5 z drużyną ULKS Ruch Pniów (M. Piech-2,5 A. Jeż-1,5 J. Michalski-1, K. Mnich-0, M. Brunner-0). Już dzisiaj o godz. 18.30 grają pierwszy mecz u siebie z drużyną LKS Zgoda Byczyna Jaworzno.

01.02: SKS Spartakus Gliwice - KS Unia Kalety

Mecze III ligowe odbywają się w Sali gimnastycznej w środy o godz. 18.30 ( wejście od ul. Gwoździa-harcówki).

Swoje pierwsze sukcesy w znanym na Śląsku turnieju zaliczyli młodzicy Unii. W niedzielę 3 października rozegrano Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Tenisie Stołowym. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy rywalizowali w sumie w dziewięciu kategoriach. Turniej rozpoczął się o godz. 10:00 a najlepszych zawodników wyłoniono dopiero po 8 godzinach! W kategorii szkół podstawowych nasz zawodnik Radosław Pakuła zajął 3 miejsce. Tuż za nim na miejscu 4 uplasował się również zawodnik Unii Jakub Olszewski. W kategorii szkół gimnazjalnych 4 miejsce zajął zawodnik Unii Jakub Skorupa. W silnie obsadzonej kategorii 21-36 lat Mateusz Piech zajął również 4 miejsce. Największe emocje mogliśmy oglądać w kategorii OPEN mężczyzn, w której nasz już były zawodnik Paweł Piech zajął 2 miejsce.

Zapisy do sekcji prowadzi trener: Antoni Jeż nr telefonu: 606987477. Szczególnie mile widziane dzieci i młodzież szkolna