Niedziela, 21 Października 2018  Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Nowy agregat prądotwórczy na potrzeby kanalizacji podciśnieniowej  

    Dla prawidłowego funkcjonowania kanalizacji podciśnieniowej konieczna jest stała dostawa energii elektryczne do stacji podciśnieniowych. Niedopuszczalne są dłuższe przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane na przykład awariami związanymi z gwałtownymi zjawiskami pogodowym, które ostatnio są coraz częstsze. W związku z tym Miasto Kalety zakupiło trójfazowy agregat prądotwórczy SDG 38 000 firmy KRAFTWELE o mocy 30,4 kW zabudowany na dwuosiowej przyczepie samochodowej.
    Agregat docelowo przeznaczony jest do awaryjnego zasilania stacji podciśnieniowych w Kaletach Drutarni, Kuczowie oraz części wschodniej Kalet (planowanej przepompowni w Kaletach Zielonej). Urządzenie transportowane oraz obsługiwane będzie przez pracowników oczyszczalni ścieków co uniezależni miasto od korzystania z usług firm zewnętrznych a co za tym idzie przyspieszy działania w przypadku dłuższego braku energii elektrycznej.
    Koszt zakupu w/w agregatu prądotwórczego wyniósł 32 999 PLN. Miasto Kalety posiada już dwa agregaty prądotwórcze, zabezpieczające ciągłą pracę w sytuacji awaryjnej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz budynku Urzędu Miejskiego.


    Nowy agregat prądotwórczy na potrzeby kanalizacji podciśnieniowej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2018

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM