Czwartek, 28 Marca 2024  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Niedziela z Cittaslow na sportowo

27 września Kalety świętowały wraz z pozostałymi miastami Stowarzyszenia podczas "Niedzieli z Cittaslow". Impreza odbyła się na stadionie miejskim, a w jej ramach rywalizowano w dwóch konkurencjach: II rajdzie rowerowym na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic" oraz biegu przełajowym "Dycha z Cittaslow".
W tym roku do organizacji sportowego święta włączyły się: restauracja- pizzeria "Cattani- La Costa" Pana Faustyna Surowca, który ufundował nagrody w postaci drobnego sprzętu elektronicznego oraz hurtowna elektroniczna "Easy-Mar" z Jędryska z tym samym asortymentem. Fundatorem okolicznościowych pucharów było Miasto Kalety.
O godzinie 15.00, 11 dwuosobowych drużyn ruszyło ze stadionu w kaletańskie lasy szukać punktów kontrolnych usytuowanych w miejscach dawnych kuźnic. Najszybciej z blisko 40- kilometrową trasą uporał się team braci Fronczek z Kalet. Piotr i Dawid wygrali rajd już po raz drugi, tym razem z czasem 1:40:53. Dwanaście minut później na stadionie pojawili się reprezentanci Tarnowskich Gór - panowie Piotr i Damian Duda, zaś trzecie miejsce zajął speedrowerowy duet z Drutarni: Szymon Wąsiński i Mateusz Pęcherz. Warto odnotować, że w zawodach na orientację startowali także reprezentanci Piekar Śląskich i Bytomia.
O godzinie 17.00 na bieżni rozpoczęli rywalizację biegacze. Po pokonaniu jednego okrążenia wybiegli na oznakowaną trasę do lasu, po czym, po 10 km, wrócili na bieżnię i tam finiszowali.
Wśród kobiet miejsce pierwsze zajęła Agnieszka Stańczyk z Kalet (to był jej drugi bieg tego dnia- wcześniej startowała w Knurowie), zaś w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Andrzej Dzik z Miasteczka Śląskiego.
Puchary zwycięzcom wręczyli: burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak oraz radny Krzysztof Rogocz.
Wszystkim uczestnikom niedzielnych, sportowych zmagań jeszcze raz gratulujemy!