Piątek, 29 Marca 2024  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Nasi mieszkańcy na podium w rajdzie na orientację Silesia Race

30 września w Miasteczku Śląskim odbyła się III edycja rajdu na orientację Silesia Race. Startowało w nim blisko 330 uczestników w kilku kategoriach: trasa rowerowa, biegowa, rodzinna oraz kategorie OPEN i PROFI (bieg, rower, kajak). Z bardzo dobrej strony pokazali się mieszkańcy Kalet Piotr i Dawid Fronczek, którzy zajęli świetne 3 miejsce wśród rowerowej czołówki rajdów na orientację. 60-cio km trasę pokonali w czasie 3 godzin i 59 minut, zbierając po drodze 20 punktów kontrolnych. Dwa z nich znajdowały się na... wodzie. Należało je zebrać, płynąc przygotowanym przez organizatorów specjalnym pontonem. Wyniki oraz szczegóły na temat rajdu można zobaczyć na stronie www.silesiarace.pl. Warto dodać, iż tydzień wcześniej bracia Fronczek wygrali już po raz czwarty kaletański rajd szlakiem kuźnic i okolic.
Gratulujemy wyników i zachęcamy mieszkańców Kalet do aktywności sportowej, a w szczególności rowerowej.