Sobota, 20 Kwietnia 2024  Imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Mieszkaniec Kalet na podium Silesia Race edycja zimowa Tarnowskie Góry 2018

W sobotę 17.02.2018 odbyła się kolejna edycja zawodów na orientację w naszym powiecie. Tym razem rajd pod nazwą Silesia Race gościł w Tarnowskich Górach. To już czwarta edycja tej imprezy, tym razem pierwsza w warunkach zimowych. Na starcie stanęła ogromna liczba uczestników, bo ponad 350. Uczestnicy tradycyjnie mieli do wyboru kilka tras. Trasa piesza czy turystyczno-rekreacyjna, w których oprócz zaliczania punktów kontrolnych, mieliśmy do wykonania kilka zadań specjalnych, np. wspinaczka po ściance, czy przejście po linie. Trasa typowo rowerowa oraz kategoria przygodowa czyli połączenie jazdy rowerem, biegu, a także i spływu kajakowego. W kategorii rowerowej po raz kolejny dobrze zaprezentował się mieszkaniec Kalet Piotr Fronczek. Zajął on 3 miejsce wśród 28 uczestników w kategorii rowerowej. W kategorii turystyczno-rekreacyjnej zwyciężyli natomiast pochodzący z Kalet Karolina i Daniel Wojtyra. Uczestnicy mieli do pokonania dystans od kilkunastu do nawet kilkuset kilometrów. Po drodze można było zwiedzić zabytkową kopalnię srebra, rezerwat Segiet, czy też park w Reptach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się 23 września w Łazach na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Wyniki, informacje i krótki film można znaleźć na stronie zawodów www.silesiarace.pl Rajdy przygodowe są świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu. To zabawa także dla najmłodszych i miłośników biegania z czworonogami. Dbamy tym samym o zdrowie, przy okazji poznając nowe miejsca.