Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Miasto Kalety odwołało się od decyzji Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie w sprawie inwestycji firmy Hemarpol  

    Informujemy, że w dniu 13 lipca 2018 r. Miasto Kalety odwołało się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach od decyzji Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie z dnia 27 czerwca 2018 r. ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa nowej instalacji do przerobu odpadów metali w celu ich odzysku i przygotowania do recyklingu (…)” planowanej na terenie Kalet.

    Tutejszy organ jako strona uznał, że Burmistrz Miasta Miasteczko Śląskie wydał decyzję ustalającą środowiskowe uwarunkowania dla realizacji planowanego przedsięwzięcia z naruszeniem prawa. Materiał zgromadzony przez Burmistrza Miasta Kalety oraz przeprowadzone pierwotnie postępowanie wykazało iż eksploatacja planowanego przedsięwzięcia wpłynie negatywnie pod względem akustycznym na tereny sąsiadujące, co jest niezgodne z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz sprzeczne z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska.

    W decyzji Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie wskazano, że opinia Instytutu Badawczego wskazująca na przekroczenie norm hałasu nie wykazuje rażących wad w raporcie o oddziaływaniu na środowisko przedłożonym przez inwestora. Zaś zdaniem tutejszego organu nawet najmniejsze przekroczenie dopuszczalnych oddziaływań eliminuje realizację planowanych przedsięwzięć ze względu na interes społeczny i słuszny interes obywateli.

    Miasto Kalety odwołało się od decyzji Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie w sprawie inwestycji firmy Hemarpol

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM