Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety i Miasto Vitkov zapraszają seniorów do wspólnego projektu  

  W dniach 14 i 15 marca br. Miasto Kalety wraz z partnerskim miastem Vitkov realizować będą program pod nazwą "60+", którego założeniem jest pomoc seniorom w zdobyciu wiedzy, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i jak skutecznie się bronić w momencie, kiedy takowe wystąpią.

  Całościowo w projekcie weźmie udział 40 mieszkańców Kalet i 40 mieszkańców Vitkova. Podczas pierwszego dnia trwania projektu kaletańska grupa wyjedzie do Republiki Czeskiej na warsztaty, których tematami będą: indywidualne bezpieczeństwo, zabezpieczenie własności, prewencja- zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom, stosowanie środków obrony indywidualnej, korzystanie ze środków do ochrony własności, samoobrona, radzenie sobie z przemocą domową.

  W czwartek, 15 marca, do Kalet przyjedzie grupa mieszkańców Vitkova. Zajęcia, wspólne dla vitkovskich i kaletańskich seniorów, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury,nosić będą roboczy tytuł "Kondycja fizyczna i psychiczna". Podczas ich trwania można będzie uzyskać wiedzę na temat dbania o kondycję fizyczną i psychiczną, podstaw prawidłowego oddychania, ćwiczeń uwalniających, treningu pamięci. Projekt zwieńczy tzw. "Mała olimpiada seniorów", w trakcie której seniorzy popróbują swoich sił i porównają zdobytą wiedzę i umiejętności.

  Każdy zgłoszony uczestnik będzie miał obowiązek uczestniczyć w obu częściach projektu.

  W związku z powyższym projektem Miasto Kalety ogłasza nabór chętnych do uczestnictwa.

  Podstawowymi kryteriami są:

  1. Wiek powyżej 60 lat;

  2. Zamieszkiwanie na stałe w mieście Kalety.

  Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod nr.: 034 352-76-52 (insp. Jacek Lubos), od dnia 21 lutego. O kwalifikacji do uczestnictwa w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

  Miasto Kalety i Miasto Vitkov zapraszają seniorów do wspólnego projektu

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM