Niedziela, 24 Października 2021  Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety aplikuje o środki zewnętrze w ramach konkursu „Human Smart Cities  

  Z końcem listopada br. Miasto Kalety złożyło do Departamentu Programów Pomocowych Ministerstwa Rozwoju fiszkę projektową w ramach konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Głównym celem projektu jest edukacja i aktywizacja mieszkańców na rzecz budowania społeczeństwa informacyjnego zaangażowanego w współzarzadzanie i współtworzenie inteligentnego miasta. W ramach tego naboru Miasto Kalety ma możliwośc pozyskania środków zewnętrznych na przygotowanie dokumentacji technicznej, analiz i opracowań m.in dla takich działań jak:

  - systemu powiadamiania sms o stanach alarmowych: awariach wodociągów, jakości powietrza, ale rónież o wydarzeniach kulturalnych,

  - inteligentnego systemu monitoringu miejskiego,

  - koncepcja systemu rowerowego na terenie miasta z uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu rowerowego,

  - zaplanowanie oświetlenia miasta opartego na fotowoltaice z magazynowaniem energii.

  Jeżeli wniosek uzyska dofinansowanie Miasto Kalety będzie mogło opracować szczegółowe diagnozy, analizy, opracowania oraz dokumentacje techniczną powyższych zadań. Przygotowana w ramach tego naboru dokumentacja pozwoli w przyszłości aplikować o środki zewnetrzene na realizację zaprojektowanych w ramach tego konkursu inwestycji.

  Miasto Kalety aplikuje o środki zewnętrze w ramach konkursu „Human Smart Cities

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM