Środa, 27 Października 2021  Imieniny: Iwony, Sabiny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konkurs zielona fotografia: bycie zielonym obywatelem  

  ZRÓB ZDJĘCIE OBRAZUJĄCE IDEĘ SLOW KTÓRA TKWI W TOBIE ORAZ PRZEDSTAWIA TWOJE MIASTO

  Cittaslow Internationalorganizuje konkurs fotograficzny Green Photo Contest, którego uczestnicy zachęcani są do refleksji nad znaczeniem hasła: Zielone Miasto. W szczególności zaś należy skupić swoją uwagę na indywidualnej roli w kwestiach zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Każdy może wziąć udział w zielonym konkursie, uczestnicy mogą wyrazić swoją kreatywność, robiąc zdjęcie na temat :BYCIE ZIELONYM OBYWATELEM.

  Miasta to obraz działań obywateli, ich stylu życia, nawyków i tradycji. W tym sensie zdjęcia powinny pokazywać zielone doświadczenia Miasta z punktu widzenia obywateli, tak aby zwiększyć rolę osób w tworzeniu zielonego miasta.

  Konkurs organizowany jest przez Cittaslow International, który pełni rolę partnera wydarzenia pn. Zielony Tydzień Unii Europejskiej(Eu Green Week https://www.eugreenweek.eu/).  Wydarzenie to odbędzie się w Brukseli w dniach 21-25 maja br. pod hasłemZielone miasta dla zielonej przyszłości”. W ramach Zielonego Tygodnia UE 2018 przeanalizowane zostaną narzędzia i sposoby, jakimi UE pomaga miastom w osiągnięciu lepszego miejsca do życia i pracy. Zaprezentowanie zmian w polityce dotyczącej jakości powietrza, ograniczenia hałasu, ochronyprzyrody i różnorodności biologicznej, gospodarki odpadami i wodą, promowanie podejścia opartego na uczestnictwie w rozwoju miast, tworzenie sieci kontaktów i narzędzi wymiany najlepszych praktyk, angażowanie władz lokalnych i obywateli oraz zachęcanie ich do dzielenia się swoją wizją zrównoważonej przyszłości. W tym kontekście Cittaslow International, realizując projekt "Być zielonym obywatelem", ma na celu zaangażowanie obywateli do odgrywania aktywnej roli w temacie zrównoważonego rozwoju środowiska.

  - Jak wziąć udział w konkursie:

  - Należy zrobić zdjęcie pokazujące znaczenie bycia tzw. “zielonym obywatlem/mieszkańcem”

  - Opisać je w kilku słowach

  - Podpisać je imieniem i nazwiskiem autora

  - Wpisać nazwę zielonego miasta skąd pochodzi zdjęcie/ miasta Cittaslow

  - Udostępnić zdjęcie na Instagramie z załączonym hasztagiem: #greencitizencontest #cittaslow lub przesłać zdjęcie e-mailem na adres:euoffice@cittaslow.org. Termin nadsyłania zdjęć upływa w dniu 27 kwietnia 2018 r.

  -Jeśli na zdjęciu są jakieś osoby prosimy o przesłanie formularza ich zgody na następujący e-mail: euoffice@cittaslow.org.

  Najlepsze zdjęcia, wyłonione w konkursie, będą stanowić część dużej wystawy Digital Green Exposition, która zostanie zaprezentowana w sali wystawienniczej siedziby Cittaslow International w Palazzo dei Settew dniu 16 maja 2018 r. o godz. 18.00. Podczas wernisażu odbędzie się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego. Wydarzenie to będzie częścią spotkania “A scuola di Cittaslow” organizowanego w każdą środę w siedzibie Cittaslow International.

  Trzy najlepsze zdjęcia zostaną wydrukowane i stanowić będą część stałej wystawy w siedzibie naszego Stowarzyszenia. Najlepsze zdjęcie otrzyma specjalną “zieloną” nagrodę.

  W przypadku pytań proszę o kontakt na adres: euoffice@cittaslow.org

  Strona dedykowana konkursowi: http://www.cittaslow.org/news/orvieto-being-green-citizen-digital-green-exposition

  Konkurs zielona fotografia: bycie zielonym obywatelem

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM