Piątek, 22 Października 2021  Imieniny: Halki, Filipa, Salomei WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kolejny sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej bezpiecznie zakończony  

  Początek września to czas, aby już tradycyjnie, podsumować sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej. W tym roku rozpoczął się on największą imprezą kulturalną jaka corocznie odbywa się w naszym mieście – Dniami Kalet, które pierwszy raz w historii miasta, odbywały się właśnie w tej dzielnicy, nad urokliwymi zbiornikami wodnymi. Jak się okazało Zielona świetnie nadaje się do organizacji takich imprez. Dodatkowo otoczenie sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku, nadały wydarzeniu sielski wręcz charakter.
  Zbiorniki wodne, jak co roku, gościły wyjątkowo dużo mieszkańców i turystów. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można było skorzystać z rowerka wodnego, kajaka lub deski SUP. W tym roku nowością była strefa leżaczków na plaży przy górnym zbiorniku. Nasi mieszkańcy oraz turyści mogli wypożyczyć zestaw składający się z leżaka i parasola i korzystać z uroków wakacyjnego słońca. Wpływy osiągnięte z tej działalności zasilą budżet Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.
  Niewątpliwie celem nadrzędnym było jak co roku zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad zbiornikami. Dzięki przeprowadzonym badaniom jakości wody, która nie budziła zastrzeżeń służb sanitarnych, wytyczone zostało strzeżone miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nad bezpieczeństwem wypoczywających w Zielonej czuwało jednocześnie aż dwóch ratowników. W tym sezonie Miasto Kalety przekazało również dodatkowy sprzęt ratowniczy: m.in. megafon, lornetkę, kołowrót, rzutki, żerdzie oraz wyposażoną torbę ratunkową.
  Wszystkie te działania podejmowane są z myślą o naszych mieszkańcach oraz turystach aby w miejscu wypoczynku czuli się bezpiecznie. Aby Zielona kojarzyła się z miejscem, w którym chce się wypoczywać, i do którego chce się wracać.

   

  Kolejny sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej bezpiecznie zakończony

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM