Piątek, 16 Listopada 2018  Imieniny: Gertrudy, Edmunda, Marii WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Karina Bronder i Adrian Kalus zwycięzcami XV Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla w Kaletach  

  26 listopada 2017 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się XV Ogólnopolski Turniej ROCK&ROLLA o puchar Burmistrza Miasta Kalety. Wzięły w nim udział 23 pary, m.in. z Gliwic, Warszawy i Tarnowskich Gór, z czego najliczniejszą grupą okazały się jak zawsze Kalety.
  Turniej rozpoczął się o godz. 16.00. Po pierwszych 25 minutach zmagań na parkiecie, jury zadecydowało, że do drugiego etapu przechodzi 18 par. Podczas przerwy, publiczności umilał czas występ dzieci z grupy tańca nowoczesnego działającej przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Po kolejnych 20 minutach zmagań zostało wyłonionych 10 par, które znalazły się w ścisłym finale.
  Prezentując najwyższy poziom na podium znaleźli się: I miejsce Karina Bronder i Adrian Kalus z Kalet, II miejsce Julia Mularska i Kacper Hyży reprezentujący Pionki, III miejsce Karolina i Daniel Wojtyra z Kalet. Puchary zwycięzcom wręczył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.
  Podczas turnieju wybrana została również Para Publiczności, którą zostali najmłodsi tancerze - Lena Dudek i Dominik Gros.
  Fundatorem nagród w tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Rock&Rolla było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury w Kaletach i Z.U.H. Piaskam Bernadeta Krupa, natomiast sponsorem poczęstunku dla uczestników turnieju Restauracja Gościnna oraz Bistro Casyno. Należy nadmienić, że w ramach turnieju, w sobotę oraz w niedzielę, odbywały się w naszym mieście warsztaty Rock your Lindy, w których wzięło udział prawie 50 osób z całej Polski. O stronę medialną zadbała TV Katowice, TG Stacja, Dziennik Zachodni oraz Gwarek. Zmaganiom tancerzy przyglądali się również radni Rady Miejskiej w Kaletach Grzegorz Krupa i Alojzy Rupik.
  Burmistrz Miasta Kalety oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz publiczności za liczny udział w turnieju. Podziękowania grupie Rock Time pod kierownictwem Tadeusza Tarnowskiego za perfekcyjne przygotowanie imprezy, a także wszystkim osobom, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć.


   

  Karina Bronder i Adrian Kalus zwycięzcami XV Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2018

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM