Sobota, 23 Października 2021  Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Ichtiopark oficjalnie przekazany w ręce mieszkańców oraz turystów  

  W ubiegłą sobotę, 19 września 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Ichtioparku w Kaletach. Projekt, na który Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach PRO WSL na lata 2007-2013, zakończył się zgodnie z harmonogramem w czerwcu, jednak ze względu na napięty grafik imprez wakacyjnych oraz sezon urlopowy, otwarcie parku tematycznego zaplanowano właśnie na wrzesień. Całkowita wartość projektu wyniosła 524.418,79 zł.
  Atrakcji o tematyce rybnej w tym dniu nie brakowało. Już od samego rana amatorzy połowu ryb mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich, które rozegrane zostały w trzech kategoriach: dla dzieci ze szkół podstawowych, dla kobiet oraz dla młodzieży i dorosłych. Odbyły się również wyścigi w łodziach wiosłowych dla drużyn dwuosobowych. Dla najmłodszych czekała gra terenowa - duży, dmuchany basen, gdzie za pomocą podbieraków można było łowić zabawkowe rybki.
  Wędkarze PZW z Koła Kalety przygotowali pokaz sprzętu i wędkarstwa profesjonalnego, a obsługa cateringowa zadbała o nasze podniebienia serwując przepyszne rybne menu.
  O godzinie 17.00 burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia dokonał oficjalnego otwarcia Ichtioparku oraz symbolicznie przekazał go w ręce naszych mieszkańców i turystów. Następnie wraz z posłem na Sejm RP Tomaszem Głogowskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Eugeniuszem Ptakiem wręczył nagrody dla zwycięzców w zawodach rozegranych w ciągu całego dnia. W wydarzeniu udział wzięli również radni: Edward Drabik, Krzysztof Rogocz i Michał Brol.
  Niewątpliwie największą atrakcją okazał się widowiskowy koncert Miejskiej Orkiestry Dętej na wodzie. Nasi muzycy w łodziach wiosłowych dali popis nie tylko instrumentalny ale również niezłej koordynacji ruchowej. Koncertowanie w łódce było z pewnością nie lada wyzwaniem. Na scenie natomiast wystąpiły mażoretki Inez.
  Plenerową imprezę zwieńczyła projekcja bajki "Skubani", którą można było obejrzeć w ramach naszego miejskiego Kina Letniego na leżaczkach.
  Burmistrz Miasta Kalety dziękuje wędkarzom z PZW Koło Kalety z prezesem Robertem Kudrem na czele oraz naczelnikowi OSP Kalety Kazimierzowi Złotoszowi, a także Dyrektorowi MDK Kalety Marianowi Lisieckiemu za pomoc w organizacji wydarzenia. Słowa podziękowania należą się również wszystkim, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w realizację przedsięwzięcia. A wszystkich naszych mieszkańców oraz turystów odwiedzających Kalety zapraszamy na jesienne spacery po Ichtioparku.

  Poniżej prezentujemy niesamowity występ naszych dęciaków  Fotorelacja z otwarcia Ichtioparku

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Projekt współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013

  Ichtiopark oficjalnie przekazany w ręce mieszkańców oraz turystów

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM