Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?  

  Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach Z wielką radością przyjmiemy uczniów wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

   

  Dojazd i bezpieczeństwo

  ZSP w Kaletach pracuje w trzech budynkach przy ul. 1 Maja w centrum miasta. Uczniowie I etapu edukacyjnego uczą się w odrębnym budynku, w którym są sale dydaktyczne, biblioteka , szatnie, sala zajęć ruchowych, sala do SI i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, jadalnia, 2 świetlice. Przy szkole znajduje się bezpieczne interaktywne przejście. Dbamy o to, aby szkoła była bezpieczna, posiadamy plac zabaw. Uczniowie są dowożeni bezpłatnie do szkoły pod opieką opiekuna. Uczniowie klas IV VI uczą się w budynku głównym, w którym mieszczą się 2 sale gimnastyczne, gabinet higienistki, biblioteka, zielona pracownia, sala komputerowa, jadalnia. Uczniowie klas VII – VIII uczą się w budynku dawnego gimnazjum wyposażonego w wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych, pracowni komputerowej, w budynku znajduje się gabinet psychologa, pedagoga szkolnego, logopedy. Posiadamy monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. W każdym poziomie budynku podczas przerw dyżurują nauczyciele. Posiadamy wirtualną gazetkę szkolną. Realizujemy projekty wymiany międzynarodowej, od 1993 r. współpracujemy z Vitkovem, realizujemy polsko -niemiecką wymianę młodzieży z Wilhelmshaven, w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy dwa dwuletnie projekty Erasmus+ Start with yourself oraz Erasmus+ Water Guards. Wzmacniamy potencjał intelektualny uczniów poprzez realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pn. Kształtujemy wiedzę i umiejętności uczniów w gminie Kalety. Pracujemy z uczniami na tabletach, korzystamy z 16 tablic interaktywnych, monitora interaktywnego.

   

  Posiadamy certyfikację szkoły przyjaznej każdemu uczniowi

  Wspieramy indywidualny rozwój uczniów, tworzymy indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne, dostosowujemy treści programowe i pomoce dydaktyczne do potrzeb oraz możliwości każdego dziecka, dodatkowe realizujemy bezpłatne wparcie terapeutyczne (zajęcia: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne, korekcji wad postawy, terapię SI, biofeedback, rehabilitacja ruchowa). Przebywanie w towarzystwie rówieśników mających te same zmartwienia, problemy dnia codziennego daje uczniom większą możliwość porozumienia, uczniowie mają warunki do rozwijania indywidualnego potencjału, by w przyszłości mogli się w pełni rozwinąć.

   

  Zdrowie i zabawa

  Przed szkołą znajduje się miniogród botaniczny z wieloma gatunkami roślin. Na zewnątrz mamy również wielofunkcyjne boisko, z którego uczniowie korzystają na lekcjach wychowania fizycznego. W szkolnej stołówce dzieci mogą liczyć na dwudaniowe obiady przygotowywane przez restaurację „CASYNO” pakowane w jednorazowych naczyniach. W szkole korzystamy z e-dziennika, dzięki czemu mogą Państwo na bieżąco monitorować postępy dziecka, jak i śledzić ważne informacje.

   

  Rozwijanie zainteresowań

  Nasza szkoła to dobre miejsce do rozwijania zainteresowań. Często uczniowie występują na różnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach z robotyki czy treningach klubów sportowych.

   

  Nauka w czasie pandemii

  Szkoła spełnia wszystkie wymogi reżimu sanitarnego w przypadku zajęć stacjonarnych. Przy wejściach głównych i ewakuacyjnych znajdują się dystrybutory płynu dezynfekującego. Płyny znajdują się także przy każdej toalecie. Wszystkie powierzchnie w szkole są regularnie odkażane. W czasie nauki zdalnej uczniowie łączą się z nauczycielami przez platformę MICROSOFT TEAMS.

   

  Dyrektor Zespołu

  Dorota Mańczak

  Dlaczego warto być uczniem naszej szkoły?

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM