Niedziela, 29 Listopada 2020  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Cittaslow Polska promuje kaletańskie stanice rowerowe  

  Na profilu facebookowym Stowarzyszenia Cittaslow, ukazały się zdjęcia naszej najnowszej stanicy rowerowej jaka powstała niedawno w Jędrysku. Stanica Donnersmarcka jest już na ukończeniu. Pozostały jeszcze małe „zabiegi kosmetyczne”, aby już w pełni mogła służyć turystom – kolarzom odwiedzającym kaletańskie lasy.
  Główna idea miasteczek Cittaslow to przede wszystkim zrównoważony rozwój wykorzystujący miejscowe zasoby, a także poprawa jakości życia mieszkańców poprzez tworzenie odpowiedniej infrastruktury oraz miejsc odpoczynku i rekreacji. Takich miejsc w Kaletach jest coraz więcej i zauważamy, że nasi mieszkańcy i turyści bardzo chętnie z nich korzystają. Co również cieszy, wzrost ruchu turystycznego pozytywnie odczuwają także lokalni restauratorzy oraz właściciele sklepów spożywczych.
  Przypomnijmy, że Miasto Kalety należy do sieci Cittaslow od 2014 roku. Trzy lata później, w 2017 r., nasze miasto było organizatorem festiwalu Miast Cittaslow, które odbyło się w Kaletach i było pierwszą taką imprezą zorganizowaną poza Warmią i Mazurami.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  Cittaslow Polska promuje kaletańskie stanice rowerowe

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn listopad 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM