Poniedziałek, 01 Marca 2021  Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze  

  Miejski Dom Kultury w Kaletach realizuje kolejny projekt we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Po ubiegłorocznym projekcie w ramach Programu „Dom Kultury +. Inicjatywy obywatelskie 2017”, obecnie realizujemy projekt pn. „Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja Kulturalna”.
  Projekt „Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze” jest projektem edukacyjnym, adresowanym do wszystkich grup wiekowych i społecznych – od dzieci po Seniorów. Jest projektem kompleksowym, o wysokiej wartości edukacyjnej. Uwzględnia wszystkie zdiagnozowane wcześniej potrzeby mieszkańców Kalet, a przy tym nie ma żadnych znamion komercyjnych. Wszystkie zaplanowane działania będą całkowicie bezpłatne.
  Działania warsztatowe prowadzone będą w sposób dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczestników, umożliwiający rozwijanie ich zdolności, wiedzy umiejętności i pasji. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów/artystów, mających duże doświadczenie w pracy warsztatowej.
  Do prowadzenia zajęć warsztatowych, wykorzystujemy też różne niekonwencjonalne metody i narzędzia, edukacyjne, oparte na interakcji i inwencji samych uczestników. Projekt jest też ważnym elementem wpływającym na wzrost poziomu i jakości integracji społecznej i międzypokoleniowej w mieście. Na program projektu składają się warsztaty edukacyjne z różnych dziedzin sztuki, warsztaty liderskie, eventy i wydarzenia kulturalne.

  Chcieć to znaczy móc – aktywni w kulturze

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn luty 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM