Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!  

    Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

    A wszystko zaczęło się w ubiegłym roku. Angolska grupa taneczna Phenomenos do Semba stworzyła wtedy własną choreografię do przeboju pt. „Jerusalema” z 2019 roku. Nakręcony gdzieś na podwórkach Luandy teledysk, ukazuje grupę młodych ludzi, którzy zaczynają tańczyć w rytm przeboju, nie przerywając posiłku. Film błyskawicznie zyskał fenomenalną popularność! Z dnia na dzień zaangażowała cały świat w rytmiczny i energiczny taniec. Dziś „Jerusalemę” tańczą już niemal wszyscy, a w dobie pandemii stała się sposobem budowania relacji międzyludzkich, zrozumienia, a nawet bliskości z drugim człowiekiem, czego teraz tak bardzo ludziom brakuje.

    Nasze Miasto również zdecydowało się przystąpić do tego challengu! Pierwsze spotkanie z osobami chętnymi do nauki tańca odbyło się już wczoraj, we wtorek, na stadionie miejskim w Kaletach. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zabawie, prosimy o kontakt z p. Agatą Kostka za pośrednictwem facebooka. Czekamy na Was!

    Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM