Niedziela, 17 Października 2021  Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Budynek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach będzie bardziej EKO  

    Zgodnie z polityką ekologiczną naszego miasta, w ostatnich latach podjęto szereg działań prowadzących do ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza w Kaletach. Poddano termomodernizacji większość budynków użyteczności publicznej, a także umożliwiono wyposażenie blisko 400 gospodarstw domowych w nowoczesne instalacje solarne i fotowoltaiczne.
    Miasto Kalety jako właściciel budynku, w którym mieści się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, planuje aby poprzez wymianę źródła ciepła, również ten obiekt stał się bardziej przyjazny dla środowiska. Z informacji uzyskanych od dyrektora MOW-u wynika, że dla ogrzania tego budynku, potrzeba rocznie aż 100 ton węgla.
    W związku z pojawieniem się możliwości podłączenia tego budynku do sieci gazowej LNG, Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę z Polską Spółką Gazownictwa, z której wynika, że już on nowego sezonu obiekt będzie mógł być ogrzewany bardziej ekologicznie. Obecnie trwają prace mające na celu przygotowanie projektu przebudowy kotłowni. Do instalacji gazowej zostanie podłączony także jeden budynek jednorodzinny znajdujący się nieopodal Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach. Realizacja tego projektu z całą pewnością przysłuży się poprawie stanu powietrza w okolicy.

    Budynek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach będzie bardziej EKO

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM