Sobota, 16 Października 2021  Imieniny: Gawla, Ambrozego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Budowa parku tematycznego w Kaletach dobiega końca  

    Powoli dobiega końca realizacja projektu pn.: „Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach”.
    Wykonane zostały już alejki wraz z miejscami parkingowymi, ogrodzenie od strony ul. Fabrycznej oraz utworzony został taras widokowy. W ubiegłym tygodniu zamontowano też 10 drewnianych wiat, które w parku tematycznym posłużą naszym mieszkańcom jako miejsca spoczynkowe. Już wkrótce teren zostanie oświetlony za pomocą lamp solarnych, zamontowane zostaną tablice edukacyjne, ławki i kosze na śmieci, dostarczone zostaną pomosty pływające, łodzie, zestawy wędkarskie.
    Przypomnijmy, że projekt „Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Priorytet III Turystyka. Wartość projektu wyniosła 480.000 zł., z czego Miasto Kalety otrzymało na ten cel aż 408.000 zł. dofinansowania.    Budowa parku tematycznego w Kaletach dobiega końca

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM