Czwartek, 20 Czerwca 2019  Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Bezpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  Od 2 stycznia 2019 r. nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana obywatelom według nowych przepisów. Będą mogły z niej skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które złożą oświadczenie, że nie są w stanie ponieść kosztów zasięgnięcia porady prawnika.
  Wcześniej pomoc taka była ograniczona. Z darmowego poradnictwa prawnego mogły skorzystać osoby do 26 roku życia oraz które ukończyły 65 lat, kombatanci i weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną czy klęską żywiołową oraz osoby korzystające w ciągu ostatniego roku z pomocy społecznej.
  Oczywiście pomoc prawna jest nieco ograniczona w swoim zakresie. Chodzi bowiem jedynie o zasięgnięcie informacji o obowiązującym stanie prawnym, sporządzanie projektów pism np. o zwolnienie z kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu (pisma procesowe w toczącym się już postępowaniu nie są objęte pomocą) i nieodpłatna mediacja, ale na razie jeszcze nie w pełnym wymiarze. Prawnicy nieodpłatnie pomogą też np. sporządzić plan działania – przykładowo plan wyjścia z zadłużenia w opłatach za mieszkanie.

  Godziny otwarcia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach:
  poniedziałki i środy 8.00 – 12.00,
  wtorki i czwartki 13.00 – 17.00,
  piątki 14.30 – 18.30.
  Dodatkowe informacje tel. 34/3527-630

  Bezpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn maj 2019.pdf

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM