Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Ścieżka ekologiczno-dydaktyczna "Pętla z cisem Donnersmarcka" gotowa na nadejście wiosny  

    Miejskie służby porządkowe zakończyły właśnie zimowy przegląd ścieżki ekologiczno-dydaktycznej "Z cisem Donnersmarcka". Najdłuższa, bo licząca prawie 22 km pętla, której trasa przebiega m.in. przez Pniowiec, została gruntownie odświeżona i czeka na nadejście wiosny. Wszystkie tablice informacyjne zostały oczyszczone oraz wymieniono w nich stelaże na nowe. Sprawdzono również poprawność ułożenia kierunkowskazów na trasie celem sprawnego przebycia ścieżki. Cieszy również fakt, że żadna z tablic informacyjnych nie była zniszczona i Miasto nie musiało ponosić dodatkowych kosztów jej wymiany.
    Przypomnijmy, że ścieżka ekologiczno dydaktyczna "Z cisem Donnersmarcka" powstała w 2011 r. dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
    Obserwując pogodę za oknem, chciało by się rzec, że wiosna za pasem. I oby tak było. Ścieżka gotowa – z niecierpliwością czeka na amatorów rowerowych wycieczek leśnymi duktami.    Ścieżka ekologiczno-dydaktyczna

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM